Pielęgnacja mebli

Ciesz się meblami Projekt Loft przez długie lata odpowiednio o nie dbając.

Drewno jest naturalnym surowcem, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Systematyczne zabiegi konserwujące sprawiają, że z każdym kolejnym zabiegiem powłoka mebla jest twardsza i bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia. Poniżej przedstawiamy zasady prawidłowej pielęgnacji naszych mebli.

Czyszczenie

Codzienne czyszczenie drewnianych mebli nie jest wymagające, wystarczy przetrzeć je ściereczką z mikrofibry, która zbierze kurz. Pamiętaj, że drewno nie lubi wody, czyszczenie na mokro powinno odbywać się przy użyciu delikatnie zwilżonej ściereczki.

Jeżeli meble wymagają dokładniejszego mycia warto przetrzeć je odpowiednim środkiem czyszczącym, dedykowanym do mebli olejowanych, który usuwa kurz i powierzchniowe zabrudzenia, a następnie można nałożyć odrobinę bezbarwnego oleju twardego firmy Sopur.

Zabieg konserwujący

W zależności od stopnia użytkowania, meble należy konserwować 1-3 razy do roku według poniższej instrukcji:

1) Powierzchnię mebla dokładnie przetrzyj ściereczką nasączoną roztworem środka czyszczącego do mebli olejowanych, polecamy koncentrat firmy Sopur. Poczekaj, aż mebel całkowicie wyschnie.

2) Nanieś okrężnymi ruchami, zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna, bezbarwny olej twardy za pomocą miękkiej ściereczki. Odczekaj 15 minut, w tym czasie drewno chłonie olej. Następnie zbierz nadmiar oleju suchą ściereczką i pozostaw mebel do całkowitego wyschnięcia na 4 godziny. Pełne utwardzenie oleju twardego następuje po około 7 dniach, w tym czasie nie zaleca się użytkowania zaolejowanych mebli.

Zabieg naprawczy

1) Powierzchnię blatu należy poddać obróbce ściernej, gąbką szlifierską lub papierem ściernym z drobnym ziarnem o gradacji 180-240. Następnie bardzo dokładnie oczyść powierzchnię z pyłu i wszelkich zabrudzeń.

2) Powierzchnię mebla dokładnie przetrzyj ściereczką nasączoną roztworem środka czyszczącego do mebli olejowanych, polecamy koncentrat firmy Sopur. Poczekaj, aż mebel całkowicie wyschnie.

3) Nanieś okrężnymi ruchami, zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna, bezbarwny olejowosk lub olej twardy za pomocą miękkiej ściereczki. Odczekaj 30 minut, w tym czasie drewno chłonie olej. Następnie zbierz nadmiar oleju suchą ściereczką.

4) Nałóż kolejną warstwę olejowosku na całą powierzchnię i pozostaw na 4 godziny. Po upływie 4 godzin wytrzyj mebel do sucha i pozostaw do całkowitego wyschnięcia na 72 godziny. Pełne utwardzenie oleju twardego następuje po około 7 dniach, w tym czasie nie zaleca się użytkowania zaolejowanych mebli.

Przechowywanie

Nie zalecamy przetrzymywania mebli w zimnych i wilgotnych pomieszczeniach, optymalna temperatura przechowywania to 15-30◦C.

Uwaga! Zużyte ściereczki z resztkami olejowosku lub oleju twardego należy zalać wodą, spakować w torebkę i dopiero wyrzucić celem uniknięcia samozapłonu!

W razie jakichkolwiek pytań związanych z pielęgnacją lub konserwacją mebli pozostajemy do dyspozycji.

Zaloguj