Ciesz się meblami Projekt Loft przez długie lata odpowiednio o nie dbając.

Drewno jest naturalnym surowcem, odpowiednio traktowane będzie służyć nam przez długie lata. Poniżej przedstawiamy zasady prawidłowej pielęgnacji naszych mebli.

Czyszczenie

Codzienne czyszczenie drewnianych mebli nie jest wymagające, wystarczy przetrzeć je ściereczką z mikrofibry, która zbierze kurz. Pamiętaj, że drewno nie lubi wody, czyszczenie na mokro powinno odbywać się przy użyciu delikatnie zwilżonej ściereczki.

Jeżeli meble wymagają dokładniejszego mycia warto przetrzeć je odpowiednim środkiem czyszczącym, dedykowanym do mebli olejowanych, który usuwa kurz i powierzchniowe zabrudzenia.

Do usunięcia trwałych plam polecamy środek na bazie składników naturalnych Ecoline Wax Care firmy Saicos (8129Eco – gotowy do użycia spray). Niewielką ilość produktu należy nanieść na powierzchnię i usunąć plamy ściereczką. Nie wolno używać druciaków, ostrych mikrowłókien ani szorujących środków czyszczących.

Odświeżanie i konserwacja

W zależności od stopnia użytkowania i potrzeb meble można odświeżać za pomocą tego samego środka Ecoline Wax Care firmy Saicos. Wystarczy nałożyć preparat równomiernie na pozbawioną kurzu powierzchnię, pozostawić do wyschnięcia, a następnie wypolerować miękką ściereczką.

Zabieg naprawczy

Dla zniszczonej, mocno zużytej powierzchni zalecamy przeprowadzenie zabiegu naprawczego, według poniższej instrukcji:

1) Powierzchnię blatu należy poddać obróbce ściernej, gąbką szlifierską lub papierem ściernym z drobnym ziarnem o gradacji 120-150. Następnie bardzo dokładnie oczyść powierzchnię z pyłu i wszelkich zabrudzeń.

2) Nanieś zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna, cienką warstwę bezbarwnego oleju twardego Premium Hardwax-Oil firmy Saicos (3200) za pomocą miękkiej ściereczki lub wałka i pozostaw na 3-5 godzin. Następnie wytrzyj powierzchnię do sucha i pozostaw do całkowitego wyschnięcia na 4 godziny. Pełne utwardzenie powierzchni następuje po około 4-5 dniach w tym czasie nie zaleca się użytkowania zaolejowanych mebli.

Przechowywanie

Nie zalecamy przetrzymywania mebli w zimnych i wilgotnych pomieszczeniach,  możto się wiązać kaniem, wyginaniem się części bowych naszych meblach.

Uwaga! Zużyte ściereczki z resztkami olejowosku lub oleju twardego należy zalać wodą, spakować w torebkę i dopiero wyrzucić celem uniknięcia samozapłonu!

W razie jakichkolwiek pytań związanych z pielęgnacją lub konserwacją mebli pozostajemy do dyspozycji.