Meble industrialne – surowy minimalizm stale na topie

Chociaż meble industrialne powstały z myślą o bardzo surowym stylu, coraz częściej goszczą też jako modne dodatki w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym, niebagatelnym designie.  Warto jednak zadbać, by wnętrze było spójne, a estetyka zachowana jednolicie w całym pomieszczeniu.

metalowo drewniany stół loftowy ze śwoecznikiem

Za kolebkę stylu industrialnego uważa się Stany Zjednoczone, które w wyniku recesji gospodarczej na przełomie lat 40-tych i 50-tych XX w, zaczęły aranżować opuszczone fabryki przemysłowe na pomieszczenia mieszkalne. I choć od powstania tego stylu minęło już ponad sześć dekad, dalej docenia się jego prostotę, chłodną elegancję i funkcjonalność. Meble industrialne polubią nie tylko właściciele loftów ale również posiadacze mieszkań, których celem jest maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.

Meble z metalu – mniej znaczy lepiej

Tak zwane meble industrialne (zwane często loftowymi) to sprzęty z dobrych jakościowo materiałów – głównie metali, których toporność można przełamać decydując się na egzemplarze łączące metal i drewno. Odznaczają się nieskomplikowanym designem, surowością formy, eksponowaniem elementów stelażowych czy konstrukcyjnych. Loftowe meble muszą jednak gwarantować komfort oraz wygodę użytkowania.

Stół industrialny – awangardowe serce domu

Symbol więzi rodzinnych, miejsce spożywania posiłków, pracy, spotkań czy relaksu – funkcjonalny stół to bez wątpienia centralny punkt pomieszczenia. Industrialny model Loft, z geometryczną, surową ramą oraz metalowym blatem stanie się niecodzienną ozdobą jadalni. Projekt Loft posiada również meble industrialne wykonane z litego dębowego drewna. Dzięki metalowym nogom stół Oslo zaskakuje swoją lekkością, a ciepła kolorystyka blatu uniwersalnie współgra z każdym wnętrzem. Stół industrialny jest więc prawdziwym rękodziełem – wyjątkowym, dopracowanym, ale i jedynym w swoim rodzaju.

Nowoczesne stoliki kawowe

Stolik kawowy, z uwagi na swoje niewielkie rozmiary, nie stanowi dominującego elementu wnętrza, dlatego też nadaje się nawet do niezbyt dużych salonów. Z przyjemnością można postawić na nim filiżankę ulubionej małej czarnej. Dostępny w kolekcji Projektu Loft model Loft to ręcznie wykonane ze stali cacko, zaś wariant o nazwie Oslo czy Stockholm artystycznie łączy ze sobą metal i drewno. Tak zaprojektowane loft meble charakteryzują się też nienachalną kolorystyką. Stonowane szarości, neutralna biel i ponadczasowa czerń to ulubione barwy tego stylu.

Świeczniki na stół w loftowym klimacie

Surowość i ascetyczność stylu industrialnego dopuszcza dodatki czy ozdobne drobiazgi ale pod warunkiem, że łączą w sobie oszczędność formy z ergonomią użytkowania. Świeczniki na ścianę czy te wolnostojące oraz lampiony z drewnianymi frontami z minimalistycznej kolekcji Projekt Loft, to idealne rozwiązanie.